BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Zabawa Sylwestrowa
Poniedziałek, 15 Styczeń 2018 09:00
Zabawa Sylwestrowa  w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie –  Żegnamy wspólnie 2017 rok ……

                Dnia 29 grudnia 2017r. w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie odbyło się uroczyste spotkanie sylwestrowe zorganizowane specjalnie dla Naszych Podopiecznych. Była to doskonała okazja aby wspólnie zakończyć stary  i przywitać już nowy 2018 rok. Na początku było podsumowanie roku 2016, życzenia na kolejny rok i w końcu szampan!  Później już tylko na sali zabrzmiały skoczne i karnawałowe rytmy, które rwały wszystkich do tańca i wspólnej zabawy. 

Więcej…
 
Poznajemy różne sposoby lepienia pierogów
Sobota, 30 Grudzień 2017 16:00
 „Poznajemy różne sposoby lepienia pierogów” – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

               Przed wieloma tysiącami lat jakaś myśląca kobieta wpadła na pomysł, aby między dwoma ciężkimi kamieniami zemleć ziarno na mąkę, później dodała do niej jajka, trochę wody i zagniotła ciasto. Z niego uformowała cienkie placuszki i upiekła je nad płomieniem, a następnie zawinęła w nie to, co miała i poczęstowała znajomych pierwszymi pierogami na świecie. Gdy prześledzimy historię pierogów na świecie - okaże się, że te najstarsze pochodzą z Chin. Tradycyjne pierożki nadziewane farszem z kapusty pekińskiej oraz mięsa, nazywane jiaozi, znane były już w starożytności. Uważa się, że pierogi z Chin trafiły do Europy za sprawą Marco Polo, jednak rzymskie źródła odnotowują przepis na pierogi w książce kucharskiej „O sztuce kulinarnej” – a zbiór ten jest znamy  z kompilacji pochodzącej z V w. n.e. 

Więcej…
 
Projekcja filmu o tematyce Świąt Bożego Narodzenia
Sobota, 30 Grudzień 2017 14:00
Projekcja  filmu o tematyce Świąt Bożego Narodzenia pt.”Listy do M” cz.2 – polskiej komedii romantycznej w reżyserii Macieja Dejczera

               Dnia 14 grudnia 2017 roku Podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie wspólnie obejrzeli słynny polski film, typowo o tematyce świątecznej, pt.: „Listy do M” część II. w reżyserii Macieja Dejczera. Film jest kontynuacją losów głównych bohaterów z pierwszej części filmu. Członkowie pięciu rodzin w dzień Bożego Narodzenia przeżywają trudne sytuacje, które stopniowo i w różny sposób rozwiązują się. Obsada w filmie to m.in.: Tomasz Karolak, Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Małgorzata Kożuchowska, Marta Żmuda-Trzebiatowska oraz wielu, wielu innych znanych aktorów.

Więcej…
 
Wspólne pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników
Sobota, 30 Grudzień 2017 12:00
Wspólne pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie

               W dniu 11.12.2017r. Podopieczne Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie z wielkim zaangażowaniem zabrały się do rodzinnego pieczenia i dekorowania świątecznych pierników. Panie wspólnie przygotowały ciasto  z  prostego przepisu który zagwarantował  szybkie i wygodne przygotowanie ciasta, ale także wyjątkowy świąteczny smak. Za pomocą foremek do pieczenia o różnych kształtach i wielkościach zostały wycięte kształty ciasteczek. Nie zabrakło choinek, reniferów, misiów, dzwonków, gwiazdek i wielu,  wielu innych. Po włożeniu wyciętych ciastek do pieca w całym Domu zaczął się unosić słodki zapach miodowych pierników, przywołujący na myśl dom, święta, rodzinną atmosferę i wiele innych miłych skojarzeń. Następnego dnia była najlepsza zabawa - wspólne dekorowanie! Polewa czekoladowa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie...  Możliwości było mnóstwo a naszym Paniom nie zabrakło pomysłów i  wyobraźni w kreowaniu oryginalnych świątecznych smakołyków... W końcu Podopieczne miały doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu. 

Więcej…
 
Wizyta Świętego Mikołaja w Dziennym Domu Pomocy Społecznej
Sobota, 30 Grudzień 2017 11:00
Wizyta Świętego Mikołaja w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie

                Dnia 6 grudnia 2017r. do Uczestników Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2   przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie przybył Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów.  Dzień 6 grudnia to nie przypadkowa data -  to Mikołajki, które obchodzone są na całym świecie! Patronem ich jest święty Mikołaj, który żył w III wieku naszej ery. Pochodził on z bogatej rodziny, swój majątek rozdał ubogim i wstąpił do klasztoru, a następnie został biskupem Miry. Znany był ze swojej pobożności i hojności. Legenda na jego temat mówi, że w miejscowości, w której żył Mikołaj mieszkała pewna biedna rodzina. Ojciec miał trzy córki, które chciał wydać za mąż, ale nie miał dla nich posagu. 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 108