BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Wiosenne Zawody Sportowe Mieszkańców z wszystkich Segmentów w indywidualnych konkurencjach na „arenie” przed Naszym Domem. Święto sportowe bardzo majowe
Czwartek, 18 Czerwiec 2015 07:44

Na początku była rozgrzewka zawodników. Trzydzieści osób uczestniczyło w sportowych zmaganiach. Pogoda niezbyt wiosenna, zaś w Seniorkach i Seniorkach wiosenny, bojowy duch. Kolejność wykonywania ćwiczeń : Pobudzamy układ krążeniowy. Dokonujemy wstępnego rozruszania mięśni. Najlepiej zastosować trucht i bieg ( kto może) o zmiennej intensywności. I drugi etap: w tej części rozgrzewki należy zadbać o należyte rozgrzanie stawów, poprzez krążenia, skłony, wymachy. Przykładowe ćwiczenia wpływające na pobudzenie okolic stawów: krążenia głową po 10 powtórzeń w jedna stronę, krążenia ramion w przód, w tył, naprzemianstronne, kręcenie nadgarstkami. 10-15 w jedna i druga stronę na każda dłoń, skłony w przód do podłoża 10-15 powtórzeń krążenia biodrami 10-15 razy w prawo i w lewo i w miarę możliwości inne ćwiczenia rozgrzewkowe. Wszystkie etapy ćwiczeń i same zawody opracowali i prowadzili nasi znakomici rehabilitanci: Katarzyna Duda, Jagoda Kabat, Aleksandra Pańczyszyn I Przemysław Kuduk.

Potem rozpoczęły się zawody przy sympatycznym przez kibiców zagrzewaniu do walki. Konkurencje: rzut woreczkami na planszę, rzut hula – hoopem na patyk, rzut piłkami do kosza, strącanie puszek…Powie ktoś, że to proste – niech sam spróbuje – wówczas sam zobaczy, iż nie jest to zestaw łatwych konkurencji. Pierwsze miejsce w Wiosennych Zawodach Sportowych zajął: Pan Czesław Wirzman, drugie miejsce Pan Jan Ryszczuk, a trzecie miejsce: Pani Stanisława Fader. Oj, było dużo gratulacji, braw i szczęścia zawodników z otrzymanych dyplomów. Śmiech to zdrowie, a w zdrowym ciele - zdrowy duch. Wobec tego na zakończenie relacji z wydarzenia sportowego w Naszym Domu podajemy anegdotę o tematyce związanej z bieganiem: Dwaj Seniorzy niezbyt interesujący się zawodami lekkoatletycznymi oglądają w telewizji relację z biegu maratońskiego i rozmawiają: - Po co oni biegną?- Pierwszy dostanie 100 tysięcy złotych nagrody. - To po co biegną pozostali?