BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Pan Edward Gardasiewicz, astrolog, pisarz, podróżnik, doradca astrologiczny – kolejnym, wybitnym „ Gościem w Naszym Domu” – 11.09.2015 r.
Poniedziałek, 28 Wrzesień 2015 11:26

Astrologia, to „nauka o gwiazdach”), czyli określając wprost, jest to wróżbiarstwo polegające na przewidywaniu przyszłości poszczególnych ludzi i wydarzeń na Ziemi na podstawie położenia ciał niebieskich na nieboskłonie. Astrologia nazywana jest czasem „wiedzą królewską”. Od początku bowiem nielicznych wówczas astrologów można było znaleźć tylko na dworach władców: królów, cesarzy, hegemonów itd. W starożytności nie występowało rozróżnienie pomiędzy astronomią a astrologią w dzisiejszym rozumieniu tych pojęć. Dopiero usunięcie w osiemnastym wieku katedr astrologii na uniwersytetach umiejscowiło ja wśród tzw. paranauk. Wykorzystywano ja przede wszystkim do prognozowania pogody oraz wyznaczania pomyślnych dni. Obecnie, w związku z olbrzymim postępem w zakresie nauk ścisłych i humanistycznych astrologia funkcjonuje na obrzeżach wiedzy instytucjonalnej. Pan Edward Gardasiewicz, to profesjonalny astrolog z wieloletnim stażem. Także pisarz, a Jego biografia jest umieszczona w prestiżowym periodyku znanych osób „ Who is Who. Trafnie radzi i prognozuje. Pomaga dyskretnie, szybko i tanio, w różnych sytuacjach życiowych i w biznesie.

Wrażliwy, o wielkiej intuicji, łatwo nawiązuje kontakt.O poważnym podejściu do zleconych zadań. O sobie mówi tak: - Jestem Skorpionem. Urodziłem się i mieszkam w Szczecinie. Tajemnicami i zjawiskami paranormalnymi interesuję się od zawsze. Odpowiedzi na nurtujące mnie pytania szukałem w różnych miejscach. Tak natknąłem się na astrologię. Ta królewska wiedza zauroczyła mnie i pochłonęła bez reszty. Postanowiłem poznać jej tajniki. Trwało to kilka lat, po upływie których, zdecydowałem się na kolejny krok. Otworzyłem własny gabinet doradztwa astrologicznego. Od tamtej pory upłynęło kolejnych kilkanaście lat. Teraz jest jednym z najwyżej ocenianych astrologów, zaś Jego wykłady cieszą się wielkim zainteresowaniem. Podobnie było w Naszym Domu podczas cieszącego się jak zwykle spotkania z cyklu „ Gość w domu”. Tematem pogadanki / przystępnego wykładu Pana Edwarda Gardasiewicza były historia, najwybitniejsi przedstawiciele i niebagatelne osiągniecia astrologii na przestrzeni jej wielu wieków stosowania w różnych częściach świata. Mieszkańcy Naszego Domu wielokrotnie nagradzali prelegenta rzęsistymi brawami. Padały także interesujące pytania, na które Pan astrolog natychmiast udzielał satysfakcjonującej wszystkich odpowiedzi. Na zakończenie „ Gościa Domu” obdarowano dziękczynnym dyplomem i wykonanym w Pracowni Zajęciowej Domu – oryginalnym upominkiem. Uwaga, uwaga! Pan Edward Gardasiewicz zapowiedział swa kolejną wizytę u nas w Andrzejkowy wieczór. Postawi wiele horoskopów. Już z astrologiczną niecierpliwością czekamy na to intrygujące spotkanie.