BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Bal Karnawałowy – 25 .01.2016
Piątek, 12 Luty 2016 08:49

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Naszym Domu odbył się Bal Karnawałowy podczas którego cofnęliśmy się do lat 60-tych XX wieku. Był to cudowny okres polskiej i zagranicznej muzyki, obfitującej w przeboje, które do tej pory często goszczą na ustach Mieszkańców. Wystrój sali nawiązywał do prywatek oraz zabaw w czasach PRL-u. Na stołach gościła galareta, śledzie, flaczki oraz paluszki czyli wszystko to, co kiedyś było wielkim rarytasem. Obowiązkowo w wazonach czerwone goździki a w tle Boney M, ABBA oraz niezapomniane Filipinki, Anna Jantar, Jerzy Połomski oraz wiele innych polskich gwiazd sopockiej estrady.

Pan Dyrektor Ryszard Budzisz w przebraniu z lat 60- tych rozpoczął spotkanie, życząc wszystkim cudownej zabawy oraz niezapomnianych przeżyć. Po oficjalnym rozpoczęciu oraz przywitaniu zebranych gości nastąpiła część artystyczna.

 

Pracownicy Domu przygotowali wiele miłych muzycznych niespodzianek. Pani Jolanta Matysiak wspólnie z Panem Krystianem Korczakiem zaśpiewali dwa utwory włoskiego duetu w wykonaniu Rominy Power oraz Al Bano „Ci Sara” oraz „Felicita”. Następnie żywiołowe rehabilitantki tj. Katarzyna Duda, Jadwiga Kabat oraz Dorota Rekść , Panie z księgowości Sandra Grzeszczak i Klaudia Jaworska oraz koordynator Sekcji socjalnej Pani Małgorzata Żytkowiak zaśpiewały oraz pięknie zatańczyły znany i lubiany przebój Filipinek „Parasolki”. Kolejną gwiazdą była nasza żywiołowa Maryla Rodowicz z piosenką „Małgośka” w wykonaniu terapeutki Pani Heleny Sawczyszyn, która na scenę zaprosiła swoją przyjaciółkę z Czechosłowacji Helenę Vondrackovą czyli naszą koordynator terapii zajęciowej Panią Helena Podlewską – Kulik. Występy żywiołowe a przebrania tak dobrze dobrane, że wielu Mieszkańców nie rozpoznało znanych i lubianych terapeutek. Następną gwiazdą była sama Diva polskiej sceny - Violetta Villas z utworem „Nie ma miłości bez zazdrości”. W znaną piosenkarkę wcieliła się Pani Wiesława Gieras – specjalista do spraw pracy socjalnej. Na zakończenie części artystycznej wystąpił uwielbiany przez damską część publiczności Jerzy Połomski z dwoma utworami „Cała sala śpiewa z nami” oraz „Bo z dziewczynami”. W gwiazdę takiego formatu wcielił się kierownik zespołu Pan Przemysław Pawelec. Cóż to były za występy.

Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy. Na pewno ten wieczór na długo pozostanie w pamięci Mieszkańców.