BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Jesienny turniej krzyżówkowy – 10. 11 .2016 r.
Czwartek, 17 Listopad 2016 17:16

Nie od dziś wiadomo, że powszechną formą rozrywki dla osób w różnym wieku są krzyżówki. Naukowcy twierdzą, że ich rozwiązywanie jest jednym z ćwiczeń intelektualnych, które w dużym stopniu wpływają na naszą pamięć i sprawność umysłową. Udowodniono również, że Ci, którzy oddają się tej rozrywce, potrafią aż do późnego wieku cieszyć się bystrością umysłu. Idąc za tym twierdzeniem po raz kolejny w Naszym Domu 10 listopada 2016 roku w jadalni Domu odbyło się spotkanie ze Szczecińskim Klubem Szaradzistów „Sekstans”, w którym udział wzięli Mieszkańcy oraz Uczestnicy Dziennych Domów Pomocy Społecznej.

Uczestników z turnieju na turniej przybywa coraz więcej. W jesiennej edycji udział wzięło aż 30 zawodników. Innowacją tego jesiennego spotkania był podział na grupy. Celem była chęć wyrobienia umiejętności działań zespołowych, nawiązywania kontaktów z innymi oraz kształtowanie kulturalnych zachowań i zasad zdrowej rywalizacji. Chwile z krzyżówką zostały umilone kawą i herbatą oraz ciastami domowego wypieku.

Dla uczestników turnieju przygotowane były nagrody- książki, drobne upominki rzeczowe oraz dyplom które wręczał na zakończenie turnieju Dyrektor Domu Pan Ryszard Budzisz wspólnie z Pani Barbarą Zubkiewicz – Prezesem Klubu „Sekstans”.

Dla biorących udział w rozgrywkach takie spotkania są dobre na wszystko. Wielu Seniorów w krzyżówkach widzi swoją pasję, część traktuje ją jako sposób na relaks i wspólne spędzenie czasu wolnego.

Nie ulega wątpliwości, że krzyżówki mają wiele zalet: rozwijają nas intelektualnie, pobudzają naszą wyobraźnię, poprawiają pamięć, uczą logicznego myślenia oraz poszerzają wiedzę. Warto więc, jeżeli mamy chwilę wolną, usiąść wygodnie w fotelu i sięgnąć po krzyżówkę. Bo są nie tylko sposobem na pożyteczne spędzenie czasu i oderwanie się od szarej codzienności, ale także doskonałym relaksem.