BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Zajęcia plastyczne.
Czwartek, 17 Listopad 2016 17:35

Pomalować, pogłówkować i miło spędzić wspólne listopadowe popołudnie. To było głównym celem spotkania z Panią Anna Kowalewska, która już drugi raz gościła w naszych Domu. Tym razem nie tylko było kolorowo i gwarnie, ćwiczyliśmy też Nasze szare komórki. Proste zadania pamięciowe, gra w labirynt i wyklejanki umiliły to spotkanie. O tym, że warto poświęcić kilka chwil dziennie na ćwiczenia pamięci – nie trzeba przekonywać ale jeśli do tego dołożyć spotkanie w znajomym gronie, no jak odmówić? Wszak to prawdziwa przyjemność.

Podczas takiego spotkania można nie tylko „ruszyć głową”, warto i trzeba nawiązywać nowe znajomości i pielęgnować stare przyjaźnie. Najlepiej zrobić to -na przekór pierwszym mrozom przy przepysznej malinowej herbacie i „babeczce”. Ale tu pewien szkopuł- babeczki były z papieru, ale przeróżne i z jagodami i bitą śmietana, malinowe, waniliowe- jaką kto chciał i fantazja podpowiedziała.

Panie miały za zadanie wykleić z kolorowego papieru najlepszą i najsmaczniejszą babeczkę, jaka kiedykolwiek jadły. A że kobieta jest każda inna, to i babeczki też były. Na samą myśl można zgłodnieć- były piękne. Szkoda, że nie można ich było skosztować, tyle było kremu i bitej śmietany, polewy i cukiereczków, no szkoda, szkoda…może następnym razem -w grudniu. Zatem czekamy z niecierpliwością.