BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA
Czwartek, 24 Listopad 2016 09:53

Dnia 14 listopada 2016 r. w jadalni Naszego Domu odbyło się spotkanie z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Była to uroczystość poświęcona ojczyźnie i wolności. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

Nasze spotkanie przeplatane było informacjami historycznymi, wierszami czytanymi przez Mieszkanki Domu oraz piosenkami wojskowymi między innymi „Ułani, ułani' , „Pierwsza kadrowa”, „Wojenko, wojenko” oraz „Piękna Nasza Polska cała” w wykonaniu Chóru „Srebrna Młodość”. Pod koniec spotkania został wyświetlony pokaz slajdów, nawiązujący do tworzenia się Legionów Polskich, odzyskiwania ziem polskich oraz o czołową postać odradzającej się Polski – Józefa Piłsudskiego.

Spotkanie listopadowe zakończył Pan Dyrektor Ryszard Budzisz, skłaniając nas do refleksji na temat patriotyzmu oraz aby pamiętać i czcić bohaterów, którzy wiele lat temu oddali swoje życie za wolną i niepodległą Polskę.