BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Przygotowania przedświąteczne…
Czwartek, 05 Styczeń 2017 10:05

Zielona, pięknie ozdobiona choinka kojarzy się nam z radosną, świąteczną atmosferą. Wspólne przygotowywanie ozdób i ubieranie drzewka są okazją do wzruszających spotkań. W ludowej tradycji bożonarodzeniowe drzewko iglaste uważane było za symbol życia, trwania, odradzania się i płodności. Natomiast dekoracje zawieszane na choince stanowiły swoisty talizman chroniący dom przed złem. Zwyczaj ubierania choinki stał się piękną tradycją niemalże w każdym domu.

Także i my w piątkowe popołudnie 16 grudnia 2016r. oddaliśmy się radości wspólnego ubierania choinki. Pierwsze miejsce zajęła na czubku- lśniąca gwiazda a później kolejno kolorowe światełka i ozdoby wykonane przez Naszych Seniorów. Towarzyszyła temu wydarzeniu atmosfera życzliwości i wspólne kolędowanie. Nie mogło zabraknąć także opowieści z dzieciństwa, które wielu z nas zawsze wtedy przywołuje. Widząc kolorową, rozświetloną choinkę czujemy zbliżającą się Gwiazdkę.

Już corocznym zwyczajem stało się wspólne lepienie pierogów z Naszymi Podopiecznymi. Panie z wypiekami na twarzy, zaraz po śniadaniu przystąpiły do pracy. Pierogi z kapustą i grzybami kleiliśmy parę godzin, ale te specjały smakują najlepiej na świecie. Teraz przyszło nam już tylko czekać na Pierwszą Gwiazdkę 24 grudnia.