BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Kolacja Wigilijna
Czwartek, 05 Styczeń 2017 10:13

Prasowane obrusów, ustawianie talerzy i zastawy, kolędy świąteczne, gwar, śmiech i rozmowy Mieszkańców- to wszystko towarzyszyło nam podczas przygotowań do Wigilii w Domu Pomocy Społecznej Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej, które miało miejsce 24 grudnia 2016r. Na wigilijnym stole ułożyliśmy białe choinki i obrusy- stoły zyskały świąteczny charakter, towarzyszyły im migoczące świeczki i serwetki, które nadawały doniosłości temu wieczorowi. Nie zabrakło oczywiście 12 potraw: barszcz z uszkami, pierogi ruskie i z kapustą, kapusta z grochem i grzybami, makiełki, ryba po grecku, karp smażony, łosoś w cieście francuskim oraz śledź w trzech odsłonach, prócz tego kompot z suszonych owoców, chleb oraz biały opłatek. Nasi kucharze spisali się w tym dniu na medal. Było wszystko- również dodatkowe nakrycie dla Przybysza- i to nie jedno.

Szczególnymi Gośćmi podczas kolacji byli zaprzyjaźnieni z naszym Domem kapłani z Kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Ottona.

Po błogosławieństwu kapłanów, przemowie Gospodarza Domu- Pana Ryszarda Budzisza, nadszedł szczególny moment, który zdarza się raz do roku- wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem. Życzenia płynęły prosto z serc, były uśmiechy ale też i łzy radości. Piękny jest widok blisko 100 osób, które siedzą przy wspólnym stole i czerpią radość z bycia w swoim gronie.