BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

„Z poezją w Naszym Domu”
Wtorek, 01 Sierpień 2017 08:30

Wiersze, opowiadania, anegdoty- do wyboru, do koloru- dla każdego znajdzie się coś ciekawego, każdy będzie mógł odnaleźć coś tylko dla siebie. Dlatego tak lubimy wiersze – za ich wieloznaczność, za możliwość własnej interpretacji, za chwilę refleksji, nad tym co dla nas szczególnie ważne, co piękne, a może banalne… ale pozwólmy na chwilę „zawieszenia”, rozmyślajmy do woli- bo możemy, mamy na to czas. 10.07.2017r. w kawiarence Domu mieliśmy przyjemność gościć wspaniałe osoby, porywające swoją pasją, którą jest poezja. Swoją twórczość przedstawiła Nam Pani Krystyna Nawój –poetka z okolic Przelewic, piękna, wrażliwa kobieta. Drugim Gościem był Pan Kazimierz Michalczyk- podopieczny Naszego Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Potulickiej.

Pani Krystyna przeniosła Mieszkańców Domu do malowniczego przelewickiego ogrodu w pełnym rozkwicie, w którym cudna woń kwiatów uwodzi, pobudza zmysły i upaja a feeria barw wprost zniewala każdego przechodnia i gościa ogrodu. Poruszyła ponadto serca sprawami ważnymi dla każdego człowieka jakimi jest rodzina i miłość, nie zabrakło również elementów autobiograficznych. „W moich wierszach jest esencja życia, która daje wielu ludziom siły do przeżycia”- mówi o swojej twórczości poetka.

Uzupełnieniem tej „rozmowy wierszem” był starszy Pan- wesoły, zdolny i ciągle rymujący w sposób zabawny a nawet frywolny - Pan Kazimierz. Przekaz poezji był życiowy i trafiający wprost w sedno. „Zatopieni w poezji” siedzieliśmy i całymi sobą chłonęliśmy chwile tak „ulotne jak motyle”, momenty w których możemy obcować z poezją i oddawać się naszej fantazji i wyobraźni, przenosić się w miejsca wspaniałe, egzotyczne i niebanalne. Energia i emocje, które płyną z tego typu spotkań ładują nasze baterie i dają moc, by na nowo odkrywać świat, poznawać ludzi i żyć pomiędzy nimi, celebrując fakt, że jesteśmy tu i teraz.