BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Międzynarodowy Dzień Zwierząt- odwiedziny w Schronisku.
Poniedziałek, 20 Listopad 2017 09:40

Puchate kuleczki, małe łapki i te wielkie ufne oczy, w których czasem widać ich duszę. Koty i psy to nasi przyjaciele od zarania dziejów. To my je udomowiliśmy i przywiązaliśmy do siebie. Czasem jesteśmy dla nich całym światem ale czasem to one są …poza nim. Bez domu i jedzenia, nie raz zranione i zmęczone tułają się po ulicach naszego miasta. Bywa że zjedzą coś przy śmietniku, a jeśli szczęście im dopisze znajdą kogoś dobrego, kto przygarnie je pod swój dach i otoczy taką miłością i szacunkiem na jaki zasługują ,… a czasem, no cóż, szara rzeczywistość - mieszkają z innymi zwierzętami w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Wojska Polskiego 247.

„Nasi bracia mniejsi”, któż z nas na co dzień przejmuje się ich losem, kto odwiedza lub bierze Je do domu w ramach adopcji. Tylko nieliczni. Dlatego też Seniorzy z Domu Pomocy Społecznej Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej postanowili coś zmienić.

W ramach Międzynarodowego Dnia Zwierząt 04.10.2017r. zorganizowali zbiórkę pieniędzy oraz uszyli legowiska dla najbardziej potrzebujących zwierząt, tych niechcianych i niekochanych przez nikogo. Z ciężkim sercem odwiedziliśmy to miejsce i ofiarowaliśmy karmę i kocie przysmaki oraz legowiska. Seniorki otrzymały podziękowanie i po odwiedzinach wróciliśmy do Domu. Zapewniono nas, że każda pomoc jest bardzo potrzebna i na pewno nie raz przyjedziemy i wspomożemy zwierzęta, gdyż zasługują na naszą miłość. Jeszcze długo w naszych sercach gościł żal i smutek, gdyż nie udało się pomóc wszystkim zwierzętom a nasze starania to tylko przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. Jednak coś się zmieniło w nas – pomogliśmy chociaż trochę, a świat trzeba zmieniać powoli i zaczynać od siebie. My tego bardzo chcemy i pomożemy, bo możemy- do dzieła!