BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

DDPS 1
09.11.2017 - Dzień seniora na Potulickiej

Ze względu, że w poprzednim miesiącu było tyle imprez z okazji dnia seniora, postanowiliśmy nasz wewnętrzną imprezę z okazji dnia seniora przełożyć na listopad. Z tej okazji Rada osiedla zrobiła nam niespodziankę i dla każdego seniora dała mały upominek. Jesteśmy szczęśliwi, że o nas pamiętają.

Więcej…
 
07.11.2017 - Dzień bajki

W tym dniu W Domu przy ul. Romera organizowany był dzień bajki. Pierwsza taka impreza, na którą przyjechały Domy z miasta i okolic. Było mnóstwo konkursów drużynowych, gdzie członkowie musieli pochwalić się swoją znajomością bajek. Nasz dom zajął drugie miejsce w konkursie drużynowym. Odbył się również konkurs na najpiękniejszą pracę plastyczną. Jury jednogłośnie z ponad 50 prac wyprali pracę naszej podopiecznej Pani Wiesławy Hajkowskiej. Praca nosi tytuł „Jś i Małgosia” i została namalowana własnoręcznie przez Panią Wiesię. Jesteśmy bardzo dumni, a prace Pani Wiesi ozdabiają cały nasz dom.

Więcej…
 
26.10.2017 - Dzień seniora Romera

Z okazji dnia seniora zostaliśmy zaproszeni na imprezę organizowaną przez nasz macierzysty Dom. Bardzo chętnie, wzięliśmy w nim udział. Był poczęstunek, występy ale największym zaskoczeniem było wyróżnienie podopiecznych, którzy aktywnie uczestniczą w życiu Domu. Zostali przez kierownictwo a także Panią dyrektor docenieni. Bardzo się cieszymy, że mimo iż, seniorzy są już na emeryturach nie spoczywają na laurach i bardzo chętnie pomagają w różnych aktywnościach organizowanych przez nasz dom.

Więcej…
 
25.10.2017 - Posłanie od seniorów

„Posłanie od seniorów” taki tytuł nosi reportaż w gazecie Kurier Szczeciński. Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w akcji szycia posłań dla psów w schronisku w Choszcznie. Jak mówią nasi podopieczni są to nasi bracia mniejsi i mamy obowiązek i m pomóc. Wszyscy się zaangażowali w pomoc, jedni tną gąbki jako wypełniacz, drudzy obszywają materiał a jeszcze inni wypychają gotowe posłania. Jest przy tym dużo pracy, ale mamy satysfakcję, że zostaną wykorzystane, i psiakom będzie ciepło.

Więcej…
 
16.10.2017 - Dni papieskie

Dzisiaj jest dzień Papieża Jana Pawła II, z tej okazji jak co roku zaprosiliśmy Ks. Antoniego. Jest to szczególny czas, gdyż każdy z nas pamięta i ze wzruszeniem wspomina największego w dziejach Papieża Polaka. Ks. Antoni jeszcze raz opowiedział nam dzieje Karola Wojtyły, które wysłuchaliśmy w skupieniu i nie jednej osobie łza zakręciła się w oku. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że słuchanie o Papieżu nigdy nam się nie znudzi i zawsze będzie dla nas to wzruszający moment.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 17