BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

DDPS 2
„Wybrane zagadnienia dotyczące najczęstszych chorób wieku starszego”- wykład – 23.11.17r.

Dnia 23 listopada w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie został przeprowadzony wykład, który bezpośrednio dotyczył problemów zdrowotnych po 60 roku życia. Choroby wieku podeszłego, czyli choroby starcze, to grupa schorzeń, które pojawiają się u Seniorów, a więc i u naszych Podopiecznych. Najczęściej jest to choroba Alzheimera i inne rodzaje demencji, a także choroby układu krążenia i niektóre nowotwory. Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi na choroby wieku podeszłego oraz pogłębienie wiedzy na temat badań i skutecznego leczenia chorób. Każdy Uczestnik mógł się dowiedzieć jak skutecznie przeprowadzać rehabilitację, jak stosować leki oraz jak prowadzić zdrowy tryb życia. Na wykładzie poruszono między innymi takie kwestie jak: najczęściej występujące schorzenia i przewlekłe dolegliwości osób starszych, sposoby zapobiegania chorobom i sposoby ich leczenia, geriatria – kiedy warto skorzystać z pomocy lekarza geriatry. Najobszerniej zostały omówione choroby układu krążenia (w tym nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, miażdżyca), choroby degeneracyjne układu nerwowego (w tym zespoły otępienie jak choroba Alzheimera) oraz zaburzenia metaboliczne jak cukrzyca, osteoporoza, hiperlipidemia lub niedoczynność tarczycy. Zainteresowanie wykładem ze strony Seniorów było duże, na co wskazywała wysoka frekwencja. Tematy, które omawiano na spotkaniu są niezmiernie ważne i istotne w życiu każdego Seniora, dlatego też warto a nawet trzeba je poruszać.

Więcej…
 
Prezentacja życia i twórczości słynnego malarza Michała Anioła – 17.11.17r.

W piątek, dnia 17 listopada 2017r. w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w ramach spotkań z cyklu ,,poznajemy życie i twórczość słynnego malarza” odbyły się kolejne wykłady. Tym razem Seniorzy mogli szerzej poznać historię całego życia oraz twórczości malarza i rzeźbiarza - Michała Anioła. Podczas spotkania mogli również zobaczyć jego najsłynniejsze dzieła dzięki multimedialnej prezentacji. Wykłady tradycyjnie rozpoczęły się od przedstawienia historii życia bohatera spotkania. Michał Anioł urodził się 6.03.1475r. we Włoszech, zmarł natomiast w Rzymie mając 89 lat. Był genialnym włoskim rzeźbiarzem, malarzem, architektem i zarazem poetą. Już od wczesnych lat zdradzał duży i niebywały talent. Obecnie do najbardziej znanych rzeźb Michała Anioła zalicza się: Pieta, Dawid i Mojżesz. Za mistrzostwem, z jakim Michał Anioł oddał formę ludzkiego ciała, kryją się wielogodzinne studia anatomii. Jako młody człowiek Michał Anioł zaprzyjaźnił się z księdzem, który zezwolił mu na oglądanie ciał złożonych w Kościele przed pogrzebem. Figura Chrystusa z Piety to efekt wielu godzin spędzonych na studiowaniu martwych ciał. Dzieło to przyniosło mu sławę jednego z największych mistrzów renesansu. Poza tym Michał Anioł specjalizował się również w tworzeniu fresków. Najpopularniejsze z nich to te, przedstawiające sceny biblijne na sklepieniu i ścianie ołtarzowej kaplicy Sykstyńskiej, m.in. Sąd Ostateczny.

Więcej…
 
,,Dzień SPA”- Pielęgnacja dłoni i paznokci – 03.11.2017r.

W obliczu nadmiaru obowiązków, szybkiego tempa życia, stresu, zmęczenia i braku możliwości wykonania pewnych czynności postanowiliśmy dla dobrego nastroju sprawić Naszym Uczestniczkom nietypową przyjemność - zadbania o siebie. Żyjemy bowiem w czasach, w których tempo życia jest coraz szybsze i zbyt rzadko mamy czas na odpoczynek i prawdziwy relaks. Dbanie o urodę, włosy czy paznokcie zazwyczaj odkładamy na sam koniec. Tym razem było inaczej! Dnia 03.11.17r. w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie każda Uczestniczka mogła zrobić coś dla siebie. Taką możliwość stworzył zorganizowany przez terapeutę tzw. „Dzień SPA”, który był doskonałym sposobem, by zadbać nie tylko o ciało, ale i ducha, a jednocześnie nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości. Tego dnia największym powodzeniem cieszyły się zabiegi na dłonie i paznokcie. Jak wiadomo piękne dłonie oraz zadbane paznokcie to przecież wizytówka każdej kobiety niezależnie od jej wieku. Przy odpowiedniej muzyce i nastroju Panie chętnie poddawały się oferowanym zabiegom, gdyż lepszy wygląd zawsze poprawia nastrój i dodaje większej pewności siebie. Widząc ogromne zainteresowanie ze strony Podopiecznych dzisiejszymi zabiegami, z pewnością powtórzymy „Dzień SPA” w Naszym Domu!

Więcej…
 
„Dzień Seniora” w Szkole Salezjańskiej – występy artystyczne młodzieży dla Seniorów

Dnia 19 października z okazji międzynarodowych obchodów „Dnia Seniora” – szkolni wolontariusze, gimnazjaliści i licealiści Szkoły Salezjańskiej przygotowali dla Naszych Podopiecznych przepiękny program artystyczny.

Więcej…
 
Uroczyste obchody „Dnia Seniora” w Domu Pomocy Społecznej DKiPZS przy ul. Romera 21/29 w Szczecinie.

Uroczyste obchody „Dnia Seniora” w Dziennych Domach Pomocy Społecznej oraz w Domu Pomocy Społecznej DKiPZS wpisały się już na stałe w październikowy kalendarz imprez. Jest to wyjątkowa okazja do spotkania w większym gronie znajomych, rozmów, a także do wspólnej zabawy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 23