BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

DDPS 2
„Dzień Seniora” w Szkole Salezjańskiej – występy artystyczne młodzieży dla Seniorów

Dnia 19 października z okazji międzynarodowych obchodów „Dnia Seniora” – szkolni wolontariusze, gimnazjaliści i licealiści Szkoły Salezjańskiej przygotowali dla Naszych Podopiecznych przepiękny program artystyczny.

Więcej…
 
Uroczyste obchody „Dnia Seniora” w Domu Pomocy Społecznej DKiPZS przy ul. Romera 21/29 w Szczecinie.

Uroczyste obchody „Dnia Seniora” w Dziennych Domach Pomocy Społecznej oraz w Domu Pomocy Społecznej DKiPZS wpisały się już na stałe w październikowy kalendarz imprez. Jest to wyjątkowa okazja do spotkania w większym gronie znajomych, rozmów, a także do wspólnej zabawy.

Więcej…
 
„Jesień życia jako druga młodość” – AEROBIC dla Pań – 19.10.17r.

Energia, uśmiech, optymizm i chęć życia to atrybuty zarezerwowane nie tylko dla młodości. Nasze Seniorki też na nie zasługują! W piątek 19 października w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie odbyły się zajęcia  aerobiku  dla wszystkich Pań. Główny cel zajęć to poprawa sprawności fizycznej, wykształcenia nawyków systematycznych ćwiczeń fizycznych oraz zwiększenia wiedzy dotyczącej wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Dzisiejsze Ćwiczenia skierowane do Seniorek były niezbyt skomplikowane, przyjemne, ale również dobrze i bezpiecznie przeprowadzone co sprawiło, że frekwencja na zajęciach była znakomita.  Zajęcia odbywały się  przy muzyce z wykorzystaniem dodatkowych przyborów takich jak: piłki, laski gimnastyczne, wstążki, woreczki, co niewątpliwie uatrakcyjniało Aerobic. Jednym słowem „ Gimnastyka 65 +” to najlepszy sposób na odkrycie źródła młodości i witalności, a  Endorfiny uwalniane wraz z wysiłkiem procentują na cały dzień.

Więcej…
 
Udział Seniorów Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Konferencji ,,Senior w mieście”– 19.10.17r.

Dnia 19 października 2017r. delegacja Seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 wzięła udział w Konferencji pt.: „Senior w mieście”, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Konferencja odbyła się w hali Arena przy ul. Władysława Szafera 3/5/7 w Szczecinie. Doskonałym pretekstem do zorganizowania tej konferencji były obchody święta Seniorów. Formuła i tematyka spotkania przypadła Seniorom do gustu. Częścią konferencji były opinie Seniorów, których poproszono o opinię na temat życia w naszym mieście. Przyznawali, że doceniają organizowane dla nich zajęcia w Klubach i Uniwersytetach Trzeciego Wieku, zniżki ułatwiające dostęp do kultury, bezpłatną komunikację, darmowe porady prawne, Kartę Seniora. Zwracali uwagę, że w Szczecinie przydałaby się prawdziwa przychodnia dla osób starszych, cieszyłoby więcej ławeczek, mniej barier architektonicznych, że warto, aby Kluby Seniora otwierano także na obrzeżach miasta. Podczas konferencji sporo było praktycznej wiedzy. Pani Marta Giezek - Dyrektor MOPR, mówiła o nowych standardach opieki nad Seniorem i kierunkach polityki miasta w tym zakresie. O sekretach długowieczności opowiadała dr Magdalena Leszko, psycholog z Uniwersytetu Szczecińskiego. Z kolei st. sierż. Monika Malińska z Komendy Miejskiej Policji przypominała, co starsi ludzie mogą zrobić dla swojego bezpieczeństwa jako uczestnicy ruchu drogowego i przestrzegała przed oszustwami tzw. metodą "na wnuczka". Stylistka Agnieszka Bargieł uczyła, jak gustownie się ubierać, a zaproszeni fizjoterapeuci, jakie ćwiczenia wykonywać, aby jak najdłużej pozostać aktywnym i zdrowym Seniorem. Uczestnicy dzisiejszego spotkania mogli dowiedzieć się wiele, wiele ciekawych informacji i pozyskać nowy zasób wiedzy. Oby więcej takich ogromnie ważnych i cenionych konferencji!

Więcej…
 
Wyjście do Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki w Szczecinie – zwiedzanie wystaw motoryzacyjnych - 17.10.17r.

We wtorek, dnia 17.10.2017r. Podopieczni z Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 wraz z opiekunami wybrali się do Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdni Sztuki - znajdującego się przy ul. Niemierzyńskiej 18 A w Szczecinie. Seniorzy mogli zobaczyć między innymi samochody, autobusy, tramwaje i motory z dawnych lat, w których kochali się niegdyś wszyscy Polacy. Muzeum prezentuje bowiem historię szczecińskiej komunikacji samochodowej, tramwajowej i autobusowej. Niemal każdy z Seniorów przechadzając się po wystawie rozpoznał w Muzeum swój pierwszy pojazd. Do takich pojazdów zaliczały się między innymi: Syreny, Motocykle WFM, Fiaty126 P, Jelcze, Trabanty. Wspomnień, anegdot i innych ciekawych opowieści podczas wyprawy nie było końca… Nasi Seniorzy jednogłośnie powiedzieli, że „nie mamy się czego wstydzić, wręcz przeciwnie, Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie to najlepszy i największy zbiór o profilu technicznym w całej Polsce”. Tutaj można zobaczyć wyjątkowe eksponaty motoryzacji nie tylko polskiej, ale i zagranicznej. Jest wiele wystaw, które przykuwają uwagę, pozwalają choć na chwilę powrócić do przeszłości, również wywołują mnóstwo pozytywnych emocji.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 22