BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

,,Nadciśnienie tętnicze” – podstawowe wiadomości, niezbędne informacje i porady jak żyć z tą chorobą – Wykład - DDPS/Ł 17.10.2016r.

W poniedziałek, 17 października br. Podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie wysłuchali wykładu dotyczącego zagadnień związanych z nadciśnieniem tętniczym. W ramach wykładu przedstawiono podstawowe wiadomości na temat ciśnienia tętniczego krwi, niezbędne informacje o nadciśnieniu tętniczym, porady jak żyć z nadciśnieniem tętniczym oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania. Większość podopiecznych ma świadomość między innymi dzięki dodatkowym informacją w postaci pogawędek, iż nadciśnienie tętnicze jest silnym czynnikiem ryzyka wystąpienia poważnych schorzeń układu sercowo – naczyniowego.

Miejmy nadzieję, że choćby kilka osób po przeprowadzeniu takiego wykładu uświadomi sobie i pogłębi wiedzę, iż nadciśnienia nie wolno lekceważyć i bagatelizować. Zalecając się do wskazań lekarskich można bezpiecznie funkcjonować i żyć. Warto dlatego często przeprowadzać tego typu wykłady, gdyż jest to bardzo ważne w zachowaniu profilaktyki. Krótko mówiąc - warto przekazywać jak najwięcej tego rodzaju informacji …