BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Prezentacja twórczości artystycznej Seniorów Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Urzędzie Wojewódzkim – DDPS/Ł 15.12.16r.

Drewniane renifery opatulone w szaliczki, Choinki z żywego świerku oraz z mchu, choineczki bawełniane, Mailigi świąteczne, skrzaty, wianuszki bożonarodzeniowe, stroiki ze świerku, drewniane domki, to wszystko można było podziwiać podczas tegorocznego kiermaszu bożonarodzeniowego, który odbył się dnia 15.12.16r. w Urzędzie Wojewódzkim. Nasi Seniorzy z związku z tym wydarzeniem od dłuższego czasu przygotowywali się do zaprezentowania swoich prac. Wycinali w drewnie, robili na drutach i na szydełku szaliki, malowali, szyli, wypełniali, i w końcu dekorowali. Każdy z Seniorów miał swoje zadania i swoje role. Panowie więcej szlifowali, wycinali, malowali. Panie natomiast szyły, dziergały, dekorowały.

Podopieczni doskonale bowiem wiedzą, ze jest to jedna z dwóch w roku okazji do prezentacji twórczości na tak szeroką skalę. Zawsze poświęcają wiele czasu, ale przede wszystkim wkładają wiele serca w to co robią. W tegorocznym kiermaszu wzięło udział wiele jednostek i placówek z całego województwa zachodniopomorskiego. Nasze prace cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem i wielkim podziwem. Otrzymaliśmy wiele pięknych komplementów i słów uznania. Kolejka do naszych rękodzielniczych prac nie malała przez cały okres prezentacji. Nasze stoisko niewątpliwie wyróżniało się wśród innych, kolorystyką i niepowtarzalnością. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pokazać cząstkę naszej twórczości – Naszych zdolnych i chętnych do pracy Seniorów. Cieszymy się jednocześnie, że ta cząstka zagości i w tym roku w wielu szczecińskich domach!