BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Wielkie odliczanie do Świat Bożego Narodzenia – Seniorzy wspólnie przygotowują pierogi z kapustą i z grzybami – DDPS/Ł 20.12.16r.

Przepisów i metod lepienia pierogów jest mnóstwo, bo przecież każda gospodyni ma swój najlepszy i zarazem sprawdzony sposób. Pierogi z kapustą i grzybami to już tradycja na wigilijnym stole i dlatego też, i w naszym Domu nie mogło ich zabraknąć na uroczystej kolacji. Seniorzy z przyjemnością i entuzjazmem podeszli do sprawy wspólnego lepienia pierogów. Oczywiście, jak to zawsze bywa na początku były drobne spory, odnośnie ciasta czy metody lepienia.

Jednak jak to u nas bywa, doszliśmy szybciutko do kompromisu i wspólnego porozumienia. Po wybraniu odpowiedniego przepisu każdy ubrał swój fartuszek, zakasał rękawy i do dzieła! Dużo było pracy … oj dużo, ale i dużo radości i uśmiechu wśród uczestników, co oczywiście jest najważniejszą rzeczą i olbrzymią przyjemnością. Lepienie pierogów trwało kilka godzin. Efektem natomiast tej długiej i jakże przyjemnej pracy było prawie 300 sztuk pierogów z kapustą i z grzybami. To była dopiero radość i satysfakcja nie do opisania. Dzięki dzisiejszemu dniu wprawiliśmy się w świąteczny nastrój i poczuliśmy nadchodzące wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia…