BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 5 organizują akcję społeczną skierowaną do potrzebujących i bezdomnych zwierząt pt. ,,Zimowa akcja – paczka dla zwierzaczka!”

Podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie postanowili wspólnie zorganizować akcję społeczną, która będzie skierowana do bezdomnych i najbardziej potrzebujących zwierząt, w najgorszym dla nich okresie zimowym. Zima bowiem to czas długich, mroźnych nocy, naznaczonych samotnością, głodem i cierpieniem dla wielu zwierząt. Każdy z nas zabiegany codziennymi sprawami i monotonią życia, często zapomina o potrzebujących naszej pomocy zwierzętach, których los w tak prosty sposób można odmienić. Z taką właśnie inicjatywą wyszedł Nasz Dom: ,,odmieńmy wspólnie ich los”! Jak się szybko okazało, Seniorzy mimo swojego wieku i towarzyszących chorób, często niepełnosprawności, nie są obojętni na los zwierząt! Przecież to mały gest, ale o jak wielkim znaczeniu!

Zatem każdy w mgnieniu oka wziął udział w akcji, poprzez zbiórkę: kocy, ręczników, poszewek, różnych akcesorii dla zwierząt (obroży, smyczy, zabawek itp.) oraz poprzez zbiórkę karmy, zarówno mokrej, jak i suchej.. Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! W ciągu dwóch tygodni Seniorzy DDPS/Łukasiewicza zebrali: 62 kg karmy dla psów i kotów (28 kg karmy mokrej, 24kg karmy suchej) oraz dwa wielkie kartony ręczników, kocyków czy poszewek. W naszej zbiórce znalazły się także smycze oraz obroże dla zwierząt. Udało się zebrać ponadto żwirek dla kotów. Całą zebraną darowiznę Podopieczni przekazali Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Nasz Dom za zebrane dary otrzymał specjalne pisemne podziękowania od TOZ-u. Ach… jesteśmy dumni, a zarazem szczęśliwi, że mogliśmy się przyczynić do napełnienia głodnych kocich i psich brzuszków! My na pewno na tym nie zaprzestaniemy. Seniorzy, w dalszym ciągu prowadzą zbiórkę ww. darów. Jak sami przyznali, ,,zbierajmy cały rok, pomagajmy!”. Jesteśmy dumni, że Nasi Podopieczni mają tyle empatii w sobie i nieocenionego uczucia. Zachęcamy wszystkich, niezależnie od wieku do niesienia pomocy i wsparcia innym, bardziej potrzebującym. My Pomagamy!