BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Udział Seniorów Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w X Jubileuszowym Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej Domów Pomocy Społecznej - DDPS/Ł 30.06.17r.

Jak co roku, Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie wzięli udział w X już Jubileuszowym Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej Domów Pomocy Społecznej. Przegląd jest imprezą cykliczną, organizowaną od 10 lat przez Dom Pomocy Społecznej Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej przy ul. Romera 21/29 w Szczecinie. Zawsze odbywa się wraz z początkiem wakacji i kalendarzowego lata. W tym roku oficjalne otwarcie nastąpiło o godzinie 10:00, tradycyjnie przywitaniem wszystkich przybyłych gości i uczestników spotkania. Tym jednak razem, po raz pierwszy, ze względu na niesprzyjającą pogodę, Przegląd Piosenki Żeglarskiej odbył się wewnątrz budynku, na jadalni Domu. Każdy z zaproszonych Domów i innych Ośrodków z całego województwa, jak i innych regionów Polski, miał za zadanie przygotować repertuar z zakresu piosenki żeglarskiej, piosenki morskiej.

W Dziennym Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przygotowania do występu trwały dość długo. Uczestnicy bardzo starali się aby wypaść przed tak dużą publicznością jak najlepiej. Podopieczni Naszego Domu występowali wspólnie z Uczestnikami trzech pozostałych Dziennych Domów Pomocy Społecznej. Przed występem odbywały się liczne próby, przymiarki kostiumów, projektowanie charakteryzacji na scenie… Podczas całego wydarzenia można było dodatkowo skorzystać z wielu ciekawych towarzyszących atrakcji: loteria fantowa, diaporama, wata cukrowa na patyku – ,,smak dzieciństwa”, wystawa prac marynistycznych …. Ach działo się wiele! Tego dnia serwowano także fantastyczne i niecodzienne żeglarskie menu, którego nie spotykany na co dzień! W tegorocznym Przeglądzie udział wzięły zespoły wokalno-muzyczne z 25 Domów Pomocy Społecznej. Śmiało można zatem rzec, że impreza ta stanowi ważkie wydarzenie, z każdym rokiem goszczące coraz większą liczbę wykonawców i widzów, a także stanowiące niezwykle istotny impuls i przejaw życia kulturalnego w Szczecinie, województwie zachodniopomorskim i poza jego granicami. Nawet zła aura pogodowa nie przeszkodziła, aby każdy zespół mógł wystąpić przed tak wspaniałą publicznością! Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 bawili się doskonale, aż do samych godzin popołudniowych. Ten dzień każdemu dostarczył mnóstwo pozytywnych wrażeń i atrakcji, dodał wiele pozytywnych emocji, a jednocześnie energii. Zatem, mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok, na XI Przeglądzie Piosenki Żeglarskiej.