BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Udział Seniorów dziennego Domu Pomocy Społecznej w finale regat ,,The Tall Ships Races 2017” – zwiedzanie największych żaglowców świata – DDPS/Ł 07.08.17r.

Szczecin po raz kolejny raz stał się żeglarską stolicą Europy! Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawinęły do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami Szczecina i turystami z innych zakątków kraju świętować wielki finał regat ,,The Tall Ships Races 2017”. Ta cudowna impreza organizowana była przez Szczecin już dwa razy – w latach 2007 i 2013. Dwukrotnie zlot żaglowców okazał się sukcesem organizacyjnym, który przyniósł zarówno mieszkańcom, jaki turystom wiele radości, a Szczecinowi uznanie w oczach innych portów. Po raz trzeci finał wyścigu żaglowców odbywał się nad Odrą. Przepiękne, położone tuż nad samą wodą Wały Chrobrego ponownie wypełniły się niezapomnianą żeglarską atmosferą, a miasto rozbłysło bielą marynarskich czapek i pasiastymi koszulkami załogantów.

Gwiazdą muzyczną tegorocznego zlotu żaglowców w Szczecinie był Andrea Bocelli. Artysta wykonał swoje największe przeboje w otoczeniu kołyszących się masztów i powiewających żagli. Warto także wspomnieć, że tegoroczny Szczeciński Finał Regat The Tall Ships Races był objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie tak jak w poprzednich latach, również i tym razem uczestniczyli w tym wielkim i niesamowitym wydarzeniu. Byli pod ogromnym wrażeniem przemiłej atmosfery oraz okazałości i gracji tak wyjątkowych i pięknych żaglowców. Podopieczni jednogłośnie stwierdzili, że podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu. Opowiadań nie było końca! Zachwyt nie opuszczał Seniorów przez długi, długi czas. Pozostała pamiątka, seria licznych zdjęć wykonanych przez Podopiecznych. Zatem z powodzeniem mogą powracać do tamtych chwil.