BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Dieta oraz ćwiczenia fizyczne w nadciśnieniu tętniczym – ,,Jak żyć z chorobą wieńcową serca?’’- wykład dla Seniorów - DDPS/Ł 17.08.2017r.

Po raz kolejny i z pewnością nie ostatni, Podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie wysłuchali kolejnego wykładu. Tym razem spotkanie, które odbyło się w dniu 17.08.17r. dotyczyło zagadnień związanych z dietą oraz z ćwiczeniami stosowanymi w nadciśnieniu tętniczym. W trakcie wykładu zapoznano Podopiecznych z czynnikami, które mogą przyczynić się do powszechnie znanej choroby - nadciśnienia tętniczego. Następnie przedstawiono najważniejsze aspekty i zalecenia żywieniowe, cele diety stosowanej po zawale oraz w chorobie wieńcowej, a także wiele innych zagadnień i cennych porad jakie należy wprowadzić do dotychczasowego stylu życia.

Między innymi, podczas wykładu zaprezentowano jak poprawnie, i z jaką częstotliwością należy wykonywać ćwiczenia fizyczne, aby zapobiegać chorobie wieńcowej. Zostały także przekazane istotne informacje dotyczące konsekwencji braku aktywności fizycznej, oraz zalety ich stosowania. W sposób bardzo szczegółowy zapoznano Seniorów z rodzajami aktynowości fizycznej i poszczególnymi ćwiczeniami. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony Podopiecznych. Stosując się do wszystkich zaleceń przedstawionych na wykładzie można zdecydowanie poprawić jakość swojego życia,  wspomóc leczenie nadciśnienia bądź wyeliminować ryzyko jego wystąpienia, a tym samym ochronić siebie przed chorobami sercowo-naczyniowymi. Dlatego też poruszane tematy zdrowotne są niezwykle ważne i cenne w życiu każdego Seniora.