BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

Udział Podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w XIV Integracyjnym Rajdzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ,,Puszcza Wkrzańska’’ Tanowo Szczecińskie - Police - 14.09.2017r.

Dnia 14.09.17r., w czwartek kilku Podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 2 przy ul. Łukasiewicza 6 w Szczecinie dzielnie reprezentowało Nas w XIV Rajdzie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach, - KT PTTK ,, Sami Swoi ‘’ Police. W rajdzie uczestniczyło kilkanaście zastępów placówek zaproszonych z terenu Województwa Zachodniopomorskiego, a nawet z dalszego Poznania i Giżycka. Uczestników było zatem wielu. Wszyscy dzielnie i szczęśliwie pokonali trasę długości 6 kilometrów w niecałe 2 godziny! Początkowo Seniorzy obawiali się troszkę tego dystansu. Okazało się jednak, że szybki marsz na świeżym powietrzu nie mógł pokonać naszych dzielnych Seniorów! Bez trudu pokonywali przeszkody na trasie, leśne dróżki i piaszczysty teren.

Dodatkowym atutem była doskonała, jak na taki spacer – pogoda, która zdecydowanie dopisała. Po wyczerpującej, lecz pełnej emocji wędrówce czekało na uczestników Rajdu ognisko, przy którym można było upiec sobie kiełbaskę. Dodatkowo zaserwowano tradycyjną grochówkę, pyszne domowe ciasta oraz gorące napoje. Na zakończenie nie zabrakło także muzyki, do której rytmów większość miała jeszcze siłę potańczyć. Całość imprezy zwieńczona została uroczyście przez Zarząd PSONI Koło w Policach, który przyznał wszystkim drużynom i uczestnikom okolicznościowe dyplomy oraz puchary. Bardzo dziękujemy organizatorom Rajdu za profesjonalne przygotowanie, kompleksową opiekę oraz za piękne i nietuzinkowe upominki pamiątkowe - do zobaczenia za rok w kolejnym Rajdzie Integracyjnym!