BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

DDPS 3
KONKURS RECYTATORSKI WRZESIEŃ 2017 DDPS/Ś

21 września Pani Kierownik Małgorzata Jasińska wraz z panią Iloną i Joanną zorganizowały konkurs recytatorki. Była to już trzecia edycja jesiennego konkursu poetyckiego. Podczas konkursu swoje talenty recytatorskie zaprezentowali uczestnicy DDPS nr 1, DDPS nr 2 oraz DDPS nr 3. Yury konkursu w osobach Pani Dyrektor Anny Strzelczak, Kierownik Małgorzaty Wróblewskiej i Kierownik Małgorzaty Jasińskiej policzyło głosy oddane przez widzów.

Więcej…
 
JESIENNE DEKORACJE WRZESIEŃ 2017 DDPS/Ś

Wraz ze zmieniającą się porą roku i pogodą zmieniamy w naszym domu również dekoracje. Tym razem podjęliśmy trudne wyzwanie stworzenia jesiennych dekoracji z maleńkich kuleczek skręcanych z bibuły. W ten sposób wszyscy buli zaangażowani w twórczość artystyczną. Co jakiś czas ktoś dokładał pomysł z nowymi elementami. W ten sposób powstał w naszym ośrodku jesienny las ze zwierzątkami i grzybami. Jest też sznur ptaków odlatujących do ciepłych krajów. Dekoracja jest w żywych kolorach i cieszy nasze oczy. Efekty oceńcie sami na załączonych zdjęciach.

Więcej…
 
DZIEŃ CHŁOPAKA WRZESIEŃ 2017 DDPS/Ś

Trudno zapomnieć o tym święcie. Grupa naszych ,,chłopaków” liczy cztery osoby. Panowie zawsze pamiętają o naszym marcowym święcie, składają nam życzenia i przygotowują uroczystość. My ,,dziewczyny” również o nich pamiętamy. Właśnie z okazji ich święta przygotowałyśmy słodką niespodziankę w postaci tortu bezowego oraz czekolady dla każdego. Ubrałyśmy się odświętnie i wspólnie zrobiliśmy świąteczne spotkanie w domowej kawiarence. Przy tej okazji nie zabrakło także dobrej muzyki i tanecznych pląsów. Wiwat nasze ,,Chłopaki”!

Więcej…
 
KONKURS PFRON WRZESIEŃ 2017 DDPS/Ś

Miło nam poinformować Państwa o tym że nasz DDPS nr 3 zajął III miejsce w konkursie wojewódzkim organizowanym przez PFRON Sztuka Osób Niepełnosprawnych pn. ,,Moja Ojczyzna”. Nagrodę zdobyła praca plastyczna wykonana przez Panie; Dotę Piasecką, Leokadię Rasiak i Czesławę Gwiaździńską pod kierunkiem terapeuty Pani Joanny Kochanowicz. Po odbiór nagród udaliśmy się do Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie. Towarzyszyła nam Pani Dyrektor Anna Strzelczak. Laureatki konkursu otrzymały nagrody. Praca naszych koleżanek zaprezentowana będzie również w Dębnie i Warszawie gdzie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu ogólnopolskiego. Trzymamy kciuki!

Więcej…
 
IMIENINY PANI WACŁAWY WRZESIEŃ 2017 DDPS/Ś

Osoba noszące imię Wacława nigdy nie traktuje ludzi powierzchownie. U osób noszących to imię doceniana jest mądrość i umiejętność trafnego osądu sytuacji. Młodość to przygoda, ale też zdobywanie doświadczeń. U osób o imieniu Wacława doceniana jest mądrość i umiejętność trafnego osądu sytuacji. Wacławy (zdrobniale Wacie) to osoby niezwykle miłe i przyjacielskie, zjednujące sobie liczne grono przyjaciół. Są bardzo lubiane. 28 września swoje imieniny obchodziła właśnie nasza koleżanka Wacława Pałasz. Solenizantka była zaskoczona niespodziankami jakie jej przygotowaliśmy. Oprócz symbolicznego prezentu były również kwiaty, wypieki no i gorące życzenia ze szczerymi buziakami.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 15