BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

DDPS 3
KARTKI ŚWIĄTECZNE 17.11.2017 DDPS/Ś

Tradycja wysyłania życzeń świątecznych na pocztówkach co prawda zanika, jednak my ludzie starej daty nadal lubimy wysyłać i dostawać kartki świąteczne z życzeniami. Przez dłuższy czas gromadziliśmy różne ozdoby do kartek , a dzisiaj mogliśmy sami zaprojektować i zrobić kartki dla przyjaciół i rodziny. Praca nad kartkami bardzo nas zaabsorbowała. Każdy z nas włożył odrobinę serca nie tylko w same życzenia, ale także w wykonanie kartki. Wszystkim adresatom życzymy spełnienia marzeń.

Więcej…
 
WARSZTATY Z PRZEDSZKOLAKAMI 23.11.2017DDPS/Ś

Tym razem przedszkolaki z Liweny przyszły do nas, a my stanęliśmy przed kolejnym wyzwaniem jakie atrakcje zorganizować dla dzieci podczas spotkania. Akurat dobrze się złożyło, że praktyki odbywa u nas studentka Uniwersytetu Szczecińskiego pani Monika Łabędzka, która jest animatorem czasu wolnego seniorów i dzieci. Pani Monika przygotowała zabawy ruchowe przy muzyce przy których było mnóstwo radości i śmiechu. Następnie przedszkolaki i seniorzy rywalizowali w grupach podczas zadań sprawnościowych. Główną atrakcją spotkania były warsztaty plastyczne w trakcie których dzieci i seniorzy mieli za zadanie wykonać ilustrację do czytanej przez nasza koleżankę Dorotę bajki.

Więcej…
 
WARSZTATY TANECZNE 14.11. 2017 DDPS/Ś

Dzisiaj w naszym ośrodku odbyły się warsztaty tańca towarzyskiego prowadzone przez panią Kierownik Małgorzatę Jasińską i panią Ilonę Hajdukiewicz. Warsztaty miały na celu przypomnienie kroków walca wiedeńskiego i naukę kroków walca angielskiego. Walc angielski ma to do siebie, że można ćwiczyć go nie tylko w parach, ale też w różnych innych ustawieniach. Na początku trochę myliły nam się kroki i prawa noga z lewą ale za trzecim razem poszło już płynnie, tak że powstał układ taneczny. Dodatkowo dzisiejsze warsztaty były treningiem przed zbliżającymi się Andrzejkami na które już dzisiaj zaprosiła nas Pani Kierownik.

Więcej…
 
DZIEŃ POSTACI Z BAJKI 07.11.2017 DDPS/Ś

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w ,,Dniu postaci z bajki” którego organizatorem był DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej przy ul. Romera w Szczecinie. Pomysłodawczynią obchodów tak nietypowego święta była pani Dyrektor Anna Strzelczak. Pomysł spodobał się wszystkim, tym bardziej, że organizator przewidział nie tylko bajkowy konkurs wiedzy, ale także konkurs plastyczny na wykonanie znanych postaci z bajek dowolnymi technikami plastycznymi. Pomysły rodziły się jeden za drugim, a przy tworzeniu postaci z bajek mieliśmy dobrą zabawę. Wspólnie stworzyliśmy domek Baby-Jagi w leśnej scenerii oraz Jasia i Małgosię. Wszystko zbudowaliśmy ze słodyczy i pierników tak jak w prawdziwej bajce. Miło nam jednocześnie poinformować wszystkich, że nasza praca zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym, oraz zostaliśmy wyróżnieni nagrodą ufundowana przez Panią Dyrektor Annę Strzelczak. Drużyna DDPS nr 3 zajęła także I miejsce w konkursie drużynowym. Wszyscy bawiliśmy się doskonale nie tylko podczas konkursu, ale także w trakcie przygotowań do niego. Wielką sympatię publiczności zdobyła nasza koleżanka Krysia Beling, która wcieliła się w rolę Babci z Czerwonego Kapturka. Za nagrody serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W LIWENIE 09.11.2017 DDPS/Ś

Co roku obchodzimy podniosłe święto narodowe -Dzień Niepodległości. Tym razem zostaliśmy zaproszeni przez naszych przyjaciół z przedszkola LIWENA do wspólnego świętowania. Równocześnie z nami do uroczystych obchodów został zaproszony chór seniorów który uświetnił imprezę i nadawał ton śpiewanym przez wszystkich wspólnie pieśniom patriotycznym. Jak zwykle przedszkolaki przygotowały dla nas liczne niespodzianki. Każdy z nas otrzymał kotylion z polskimi narodowymi barwami i wiatraczek w kolorze biało –czerwonym. Wzruszające wiersze wyciskały nam łzy z oczu, a śpiewane pieśni narodowe przypomniały czasy młodości. My ze swojej strony możemy przekazać dzieciom tradycje obchodzenia tak ważnego dla Polaków święta. Dziękujemy wam młodzi przyjaciele.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 16