BIP DPS Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej

Biuletyn DPS -Życie na Romera

DDPS 4
Dzień Seniora – DDPS/K październik 2017r.

Dzień Seniora jest okazją do propagowania i urealniania postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób starszych. 26 października w Domu Pomocy Społecznej DKiPZS przy ul. Romera 21-29 w Szczecinie zorganizowano spotkanie dla wszystkich naszych Seniorów. Spotkanie przy filiżance kawy i dobrych smakołykach było okazją do rozmów, wspomnień i po prostu do spotkania wśród grona znajomych. Z Seniorami spotkała się Pani Dyrektor Anna Strzelczak oraz całe grono kierownicze. Pani Dyrektor skierowała do przybyłych piękne słowa Wiesławy Szymbarskiej, złożyła wszystkim Seniorom życzenie jak również wręczyła podziękowania z drobnym upominkiem. Dzień Seniora to doskonały powód aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych, przyjaciołach, członkach rodziny. Czasem wystarczy po prostu z nimi być.

Więcej…
 
Wymarzone zwierzątko - DDPS/K październik 2017r.

Po zajęciach z dogoterapii Podopieczni zaczęli wspominać o swoich zwierzętach, które: mieli, mają bądź o nich marzą… Z tego powodu zorganizowaliśmy ,, Dzień z wymarzonym zwierzątkiem’’. Każdy z Podopiecznych dostał kartkę, pędzel oraz farby. Zadaniem była namalować zwierzę, a potem mały trening pamięci. Należało zapamiętać namalowane zwierzę sąsiada. Zabawa dała wiele radości, pojawił się uśmiech na twarzach Podopiecznych.

Więcej…
 
Dzień aktywności fizycznej – DDPS/K październik 2017r.

W jesienny, deszczowy dzień zorganizowaliśmy dzień aktywności fizycznej. Dzień ten wybudził nas wszystkich ze snu. Na początek została przeprowadzona gimnastyka ogólnousprawniająca. W ciągu całej zabawy odbywały się różne konkurencje sportowe. Podopieczni świetnie bawili się ze sobą rywalizując. Na zakończenie zostali poczęstowani owocami.

Więcej…
 
Wspólne czytanie porannej prasy – DDPS/K październik 2017r.

Codziennie przyglądamy się gazetą i omawiamy, to co się dzieje. Wspólne czytanie buduje więzi emocjonalne między Podopiecznymi, trenuje mózg, poprawia krążenie, rozluźnia mięsnie twarzy czyli odmładza… Pomysł zaczęło się od gazet, a teraz nawet zasiadamy do wspólnego czytania książek.

 
Dyniowy tydzień – DDPS/K październik 2017r.

Jesienne klimaty i chłodniejsza aura zawitały w Dziennym Domu Pomocy Społecznej nr 4 na dobre. A jeśli jesień to w kuchni pierwsze skrzypce zaczynają grać pożywne, rozgrzewające potrawy. A można je przygotować z tak jeszcze niedocenianej w sztuce kulinarnej dyni. Na ten pomysł wpadli uczniowie z Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Szczecinie pod okiem Pani Izabeli Stańczyk. Uczniowie przeprowadzili część teoretyczną i praktyczną wraz z Podopiecznym. Najpierw wspomnieli, że dynia to aromatyczne warzywo, mające przeróżne kształty, wielkość i kolory, skrywa w sobie mnóstwo zdrowia i zawiera bardzo pokaźny zestaw witamin i składników mineralnych. Inspiracjami kulinarnymi był: dżem, placki oraz ciasto. Był to bardzo pracowity tydzień.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 16